Kuruluşumuz

“Nar Masallar, Genç Beyinler Akademisi ve Üsküdar Nar Harekatı iş birliği ile üretilen bir projedir.”

kurulusumuz

GENÇ BEYİNLER AKADEMİSİ

Ana hedefi “Yerel ve küresel düzeyde yaşanan toplumsal ve ekonomik sorunların çözümüne değer yaratan projelere gençler ile katkı sunmaktır.” GBA Dünyadaki gelişmelere paralel olarak; ulusal bilim politikaları, sosyal hizmetler, sağlık, dış politika, güvenlik, ekonomik, eğitim, teknolojik ve sosyokültürel vb. alanlarda; kurumların nasıl bir vizyona sahip olması gerektiği konusunda kurumlar arası katılımcı demokrasi oluşturularak, siyaset üstü yönetişim modeli çerçevesinde öneriler geliştirmek ve ihtiyaç duyulan her konuda projeler

kurulusumuz

ÜSKÜDAR NAR HAREKATI

Nar Harekâtı, bir sosyal sorumluluk projesi olup 2008 yılında İTÜ Gönüllülük Kulübü bünyesinde gönüllü üniversite öğrencileri tarafından faaliyetlere başlamıştır. Üsküdar Nar Harekatı Kulübü ise 2017 yılında. Üsküdar Üniversitesinde bünyesinde, etkinliklerine başlamıştır.

Sevgi evinde kalan çocuklarla Sürekli ve Düzenli Etkinlikler yapılmaktadır. Sevgi evlerindeki çocukların varlığıyla ilgili toplumda Farkındalık Çalışmaları düzenlenmektedir. Toplumsal Algıyıve toplumu bilinçlendirmek adına yapılan etkinliklerin yanı sıra çocuklarda farkındalık oluşturmak için “Nar Masalları” projesine başlanmıştır.

Üsküdar Nar Harekatı farkındalığı küçük yaşta başladığını düşündüğü için, geleceğin mimarı çocukların farkındalığı bakış açısı olarak benimsemeleri adına Nar Masallarının Narcanlar(gönüllüler)tarafından yazılması çocuklarımız için verimli bir süreç olmuştur.

2020 yılı pandemi sürecinde çocuklarla etkinlikler düzenlenemediği için Genç Beyinler Akademisi ve Üsküdar Nar Harekatı yeni bir proje oluşturmuştur. Nar Masalları aracılığıyla başta risk altındaki çocuklar olmak üzere, tüm çocuklara ulaşıp okurken hem eğlenip hem öğrenecekleri, farkındalık kazanacakları masallar yazılmıştır.